Powrót do Opery i uparcie Outlooka 2010

Tak, po kilkumiesięcznym korzystaniu z Google Chrome postanowiłem wrócić do używanej przeze mnie Opery. Zrobiłem to częściowo pod wpływem nowej wersji, 10.50, o której pisałem wcześniej. Postanowiłem korzystać z wersji stabilnej. Udostępniona wersja alfa ma kilka niedoróbek, które utrudniają codzienne korzystanie z przeglądarki. Sama przeglądarka pracuje dosyć stabilnie, jak na ten etap prac.

Dlaczego nie Firefox? Ano dlatego, że Firefox potrafi się uruchamiać kilkanaście sekund. Jest to bardzo irytujące, zwłaszcza rano, gdy przed rozpoczęciem lekcji potrzebuję na szybko coś sprawdzić bądź pobrać jakiś dokument i wydrukować. Szybkość renderowania też pozostawia wiele do życzenia. Wydajność Javascript jest całkiem dobra, ale nadal mu trochę brakuje do lidera w tej dziedzinie – silnika V8 od Google. Według mnie jedynym plusem płonącego liska, przynajmniej w tym momencie, są dodatki. Dodatki, dzięki którym można zrobić praktycznie wszystko. Wróćmy jednak do tematu. Jak już wspomniałem, wróciłem do korzystania z Opery. Posiada ona klienta poczty, ale nie używam go, z racji moich przyzwyczajeń. Aktualnie posiadam zainstalowanego Outlooka 2010. No i tu zaczynają się schody… Gdy zainstalowany był Google Chrome nie było z nim większych problemów. Po instalacji Opery 10 coś mu odbiło i ma problem z łączami zawartymi w wiadomościach email. Otrzymuję ładny komunikat “This operation has been canceled due to restrictions in effect on this computer. Please contact your system administrator.”

Komunikat przy uruchamianiu programu Outlook

Jak miło… Poszperałem w Internecie i znalazłem trochę informacji. Należało w opcjach internetowych, w zakładce Programy kliknąć przycisk “Ustaw jako domyślny”. Zaraz, zaraz… Przecież ja chcę używać Opery, a nie Internet Explorera! No i masz babo placek. Wszystko działa dopóki nie ustawię Opery jako domyślnej przeglądarki. W tym momencie wszystko wraca do stanu poprzedniego, czyli komunikat o błędzie znów się pojawia. Wszystko powinno działać, gdyż Opera została ustawiona jako program do obsługi określonych plików i protokołów.

Ustawienia skojarzeń typów plików i protokołów

Bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze…