Gadu-Gadu w telefonie za darmo? Da się!


Nimbuzz


Nimbuzz to kolejna darmowa aplikacja ze wsparciem dla sieci Gadu-Gadu. Podobnie jak Palringo, jest to multikomunikator. Oprócz protokołu Gadu-Gadu wspiera także inne protokoły – Windows Live Messenger, Skype, Yahoo!, Facebook, Google Talk/Orkut, AIM/MobileMe, MySpace, ICQ oraz Hyves. Można go także połączyć z Twitterem i za pomocą aplikacji wysyłać wpisy. Aplikacja dostępna jest na wszystkie platformy mobilne. Dlaczego w takim razie wybrałem Palringo, a nie Nimbuzz? Sprawa jest oczywista. Krzaków w rozmowach oglądać nie zamierzam. Tak, dobrze przeczytałeś. Nie we wszystkich wypowiedziach są polskie ogonki (czyżby brak wsparcia dla Unicode?).

nimbuzz_rozmowa

Poza tym, aplikacja nie umożliwia rozmowy z osobami, które mają ustawiony status “Niewidoczny”. Dla porównania – po lewej menu dla kontaktu ze stanem niewidocznym, po prawej menu dla kontaktu dostępnego.

nimbuzz_niewidocznynimbuzz_rozmowa_z_dostepnym

Szkoda, aplikacja prezentuje się całkiem nieźle. Rozmowy zapisywane są w archiwum oraz posiada małe, ale wystarczające emotikony. Nimbuzz posiada również usługę NimbuzzOut – działa bardzo podobnie jak SkypeOut, a więc umożliwia telefonowanie na zwykłe numery telefonów po opłaceniu abonamentu.