Poczta od GG

Dzięki uprzejmości jednego z moich znajomych otrzymałem zaproszenie do poczty od GG. Niestety, dostępna jest ona tylko na zaproszenia. GG Network w pewien sposób chce zapchać lukę w swojej ofercie. Poczta może i nie jest złym pomysłem, bo podobne rozwiązania oferuje między innymi grupa o2 – poczta bezpośrednio w komunikatorze i trzy adresy emailowe: adres@o2,pl, [email protected] i identyfikator komunikatora Tlen jest również adresem email – [email protected].

Co oferuje poczta od Gadu-Gadu?

  • 4GB miejsca na pocztę
  • możliwość pobierania poczty z innych kont
  • na razie brak wsparcia dla POP3/IMAP4/SMTP (trwają prace nad ich uruchomieniem)
  • ochrona antyspamowa (ciekawe jak skuteczna ;))
  • ochrona antywirusowa oprogramowaniem marki Sophos
  • możliwość zdefiniowania filtrów
  • zarządzanie folderami
  • maksymalny rozmiar załącznika to 100MB

Poczta, w przeciwieństwie do samego komunikatora, wygląda całkiem schludnie. Na razie nie ma w niej reklam, ale z pewnością to się zmieni, gdyż z czego utrzymywałoby się GG Network, jak nie z reklam? 😉

Skrzynka odbiorcza w poczcie GG

Bezpośrednio z poczty dostępny jest również komunikator, co widać na dole powyższego zrzutu ekranowego.

Edytor wiadomości

Edytor wiadomości w poczcie GG

Edytor wiadomości również jest bardzo przejrzysty i oferuje podstawowe formatowanie takie jak krój czcionki, listy numerowane i punktowane i wstawianie łączy. Są to funkcje z których korzysta się najczęściej podczas pisania wiadomości.

Wiadomości

Jak wyglądają wiadomości w poczcie Gadu-Gadu? I tu również miła niespodzianka. W oknie odczytu wiadomości jest to, co być powinno, czyli od kogo wiadomość pochodzi, jaki jest jej temat i sama treść wiadomości.

Widok wiadomości w poczcie GG

Co ciekawego w ustawieniach?

No właśnie… Co ciekawego znajdziemy w ustawieniach? Nie jest ich na razie dużo, ale jak wyżej wspomniałem – można dodać filtry wiadomości, foldery, a także zewnętrzne konta, z których pobierana będzie poczta.

Garść zrzutów ekranowych

Ustawienia poczty GG

Ogólne ustawienia poczty GG

Ustawienia filtrów w poczcie GG

Dodawanie nowych filtrów w poczcie GG

Zarządzanie kontami w poczcie GG

Dodawanie nowego konta w poczcie GG

Zarządzanie folderami w poczcie GG

Dodawanie folderów w poczcie GG

Podsumowując ten wpis, miło byłoby gdyby zostało tak jak dzisiaj, tj. poczta bez reklam. Reklamy oczywiście będą. Taka poczta będzie ciekawym dodatkiem do najpopularniejszego komunikatora w Polsce. Nie sądzę jednak, aby przez to stała się najpopularniejsza.