Nowa beta Microsoft Security Essentials – co nowego?

W dniu dzisiejszym Microsoft wydał nową wersję beta swojego programu antywirusowego Microsoft Security Essentials. Niestety, pobranie wersji beta wymaga posiadania konta w usłudze Windows Live i rejestracji w witrynie Microsoft Connect.

Trzeba przyznać, że MSE jest produktem całkiem dobrym. O ile wierzyć testom AV Comparatives, MSE jest bardziej skuteczny niż Avast czy AVG. Wykrywa 59% z przetestowanych próbek, odpowiednio 29% i 34%. Pełen raport można pobrać tutaj. Od teraz, podczas instalacji pakietu pojawia się ekran z wyborem czy chcesz włączyć zaporę systemu Windows. Po instalacji, w oczy rzuca się zmieniona kolorystyka programu. Z niebieskiej została zamieniona w grafitową.

Okno głównej nowej wersji programu Microsoft Security Essentials

Jednak wygląd to nie wszystko. Od teraz pakiet lepiej chroni przed zagrożeniami z internetu, ale… tylko w Internet Explorerze, gdyż tylko z nim się integruje. Szkoda. Co prawda program skanuje każdy pobrany plik, ale niesmak pozostaje. W nowej wersji aplikacji można znaleźć także uaktualniony mechanizm ochrony. Teraz ma być wydajniejszy i lepiej wykrywać oraz usuwać szkodliwe oprogramowanie. I tak jest w istocie. Program skanuje pliki o wiele szybciej. Osoby zainteresowane pobraniem wersji beta pakietu zapraszam do witryny Microsoft Connect.