Nowy Firefox już ze zmienionym interfejsem

Mozilla intensywnie pracuje nad nową wersją Firefoksa. Próbuje nadrobić stracony czas, kiedy osiadła na Laurach, gdyż Firefox jest najpopularniejszą przeglądarką. Gdy Google Chrome zaczął zdobywać popularność, Mozilla wzięła się do pracy.

Przeglądarka Firefox z obsługą przezroczystości interfejsu Aero

To, co widzicie powyżej to nie jest odpicowany Firefox. Mozilla w jednej z nocnych kompilacji udostępniła nowy interfejs. Nie jest to prawdopodobnie wersja finalna I wiele elementów może się jeszcze zmienić, ale przynajmniej pokazuje jak może wyglądać przyszłe wydanie przeglądarki Firefox. Już od dawna nie korzystam z Firefoksa, co nie znaczy, że uważam go za złą przeglądarkę. Po prostu nie odpowiada mi jego zużycie zasobów. Z tego, co zauważyłem, że wprowadzono obsługę osobnych kart jako osobne miniatury na pasku zadań.

Przeglądarka Firefox z obsługą przezroczystości interfejsu Aero i miniaturkami systemu Windows 7

Naprawiono też błąd przy podświetlaniu miniatur. Błąd polegał na przesuwaniu okna o kilka pikseli mimo, że okno było zmaksymalizowane. Niby mankament, gdyż nie miał wpływu ani na wydajność, ani na stabilność, ale cieszy. Dodano także obsługę jumplist.

Najbardziej aktualną wersję można pobrać prosto z serwerów Mozilli. Zapraszam do testowania 😉